Aktualności

Trójka news - Wywiad z grającym trenerem Rafałem Niećko.


Trener Rafał Niećko w kilku zdaniach podsumował ubiegły rok 2020, o przygotowaniach do dalszej fazy rozgrywek II Ligi Mężczyzn 2020/2021 gr. III A, o sytuacji kadrowej i o celach w grupie spadkowej. Zapraszamy do lektury.

,,Rok 2020 jeśli chodzi o początek rozgrywek 2 ligi nie był dla nas udany. Borykaliśmy się z problemami kadrowymi i do samego końca nie wiedzieliśmy czy uda nam się wystartować w lidze. Okazało się, że trzej czołowi zawodnicy postanowili zmienić barwy klubowe, a część zdolnej młodzieży wyruszyła na studia. Zmiany te spowodowały dużą dezorganizację w naszym składzie gdzie przez większość meczy na środku rozegrania musiał grać kołowy Sławomir Dmowski (który wrócił po rocznym pobycie w Jurandzie Ciechanów). W późniejszym czasie nasz zespół wzmocnili dwaj zawodnicy z Juranda Ciechanów Krzysztof Szuba i Dawid Potępa. Do zespołu wrócił również Adrian Piskowski i po kontuzji Kamil Ludwiczak. Te roszady kadrowe były efektem tego, że potrzebowaliśmy sporo czasu by się zgrać i odbudować na nowo zespół. Co było widać w meczach gdzie popełnialiśmy dużo błędów i przegrywaliśmy mecze, które powinniśmy wygrać''.

 

,,Przygotowania do ostatniego meczu i drugiej rundy zaczęliśmy 04.01.2021 od treningów biegowo-siłowych. Mieliśmy niewiele czasu na przygotowania gdyż już 23 stycznia mieliśmy mecz z Białą Podlaską''.

 

,,Nie pomagał fakt, iż trzech zawodników w okresie przygotowawczym powoli wracało do treningów po kontuzjach. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników co umożliwiłoby nam walkę w drugiej rundzie o komplet punktów. Jesteśmy w trakcie załatwiania transferu młodego perspektywicznego zawodnika Jakuba Glinki, który po zakończeniu nauki w Płocku postanowił wrócić do Ostrołęki i wesprzeć nasz zespół''.

 

,,Grając w grupie spadkowej fajnie byłoby wygrać wszystkie mecze, ale nie to jest najważniejsze. Ważne by młodzi zawodnicy ogrywali się i zdobywali doświadczenie na 2 ligowych parkietach, co będzie procentowało w przyszłości''- zakończył trener drużyny UMKS Trójka Ostrołęka Rafał Niećko.
 
 
 


Powrót