Aktualności

Trójka news - wywiad z trenerem Rafałem Niećko odnośnie sezonu 2020/2021.


Trener Rafał Niećko w kilku zdaniach podsumował poprzedni sezon 2020/2021, o sytuacji kadrowej zespołu i o zbliżających przygotowaniach do sezonu 2021/2022. Zapraszamy do lektury.

 

Trenerze jak oceniasz drugą rundę w wykonaniu zespołu?

Druga runda w wykonaniu naszego zespołu była bardzo udana. Przegraliśmy tylko dwa mecze i w końcowym rozrachunku ukończyliśmy ją na drugim miejscu.

Jak ogólnie oceniasz cały sezon 2020/2021 ,,Trojki'' w lidze?

Sezon 2020/21 był jednym z najtrudniejszych sezonów odkąd reprezentuje klub UMKS Trójka Ostrołęka jako zawodnik i trener. W tym sezonie musieliśmy się borykać z wieloma problemami i do końca nie było wiadomo czy "Trójka" przystąpi do rozgrywek II ligi. Największym wyzwaniem było skompletować odpowiednią liczbę zawodników do treningu i udziału w meczach ligowych. Biorąc pod uwagę fakt, że nasz zespół postanowiło opuścić trzech czołowych zawodników, którzy przeszli do innego zespołu. A Piotr Kardaś rozpoczął studia poza Ostrołęką, co uniemożliwiło mu kontynuowanie gry w zespole ostrołęckim. Problemy "Trójki'' było widać w pierwszej części rozgrywek gdzie przegraliśmy wszystkie mecze (moim zdaniem ze słabszymi zespołami). Spowodowane było to tym, że musiałem przestawić zawodników na pozycje na której nigdy dotąd nie grali. I potrzebowaliśmy trochę czasu by się zgrać i przyzwyczaić do nowej sytuacji na boisku. Efekty były widoczne w rundzie spadkowej, gdzie zespół zaczął grać tak jak bym sobie tego życzył. W dodatku do "Trójki" wrócił po kontuzji Kamil Ludwiczak i Jakub Glinka, którzy wprowadzili dużo świeżości i nową jakość na prawym skrzydle i nie tylko. Oczywiście plan wygrania wszystkich meczy nie do końca się udał, gdyż przegraliśmy mecz rewanżowy z Łodzią, która tego dnia była w bardzo dobrej dyspozycji. Nasza skuteczność była słaba do tego popełnialiśmy dużo błędów własnych i nie wykorzystywaliśmy 100% sytuacji rzutowych. Drugi mecz przegraliśmy z Lublinem. Był to ostatni mecz, który rozegraliśmy po 2 tygodniach przerwy, gdzie ciężko było zmotywować zawodników do treningu. W dodatku na te zawody pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie. Brak skuteczności rzutowej skrzydłowych w 100% sytuacjach, dużo błędów własnych i zlekceważenie przeciwnika spowodowało naszą sromotną porażkę.

 Czy wiadomo coś o obecnym składzie zespołu kto odchodzi, kto przychodzi?

Jeżeli chodzi o skład zespołu na następny sezon na pewno zabraknie Dominika Frąckiewicza, który będzie studiował poza Ostrołęką. Marcin Prekiel z przyczyn osobistych nie będzie mógł w 100% wspomóc drużyny w następnym sezonie. Jeżeli chodzi o wzmocnienia Trójki jest jeszcze za wcześnie by mówić tutaj konkretnie o nazwiskach zawodników. Prowadzane są rozmowy z zawodnikami ale na konkrety trzeba będzie jeszcze poczekać.

Trenerze, może coś więcej na temat tego, jakich zawodników będzie szukać ,,Trójka"?

Trójka Ostrołęka jest zespołem w którym można znaleźć zawodników 18-20 letnich ale również 35-45 latków którzy grają w zespole od samego początku jego istnienia. Dlatego będziemy starali się robić wszystko by odmłodzić nasz skład. Mamy bardzo zdolną młodzież szkoloną prowadzoną przez trenera Radka Żebrowskiego i Radka Blocha, która osiąga bardzo dobre wyniki ale na nich będziemy musieli jeszcze troszkę poczekać. W tej chwili najbardziej poszukiwanym zawodnikiem jest bramkarz. Będziemy też szukać rozgrywających a w szczególności środkowo rozgrywającego.

Czy coś możesz powiedzieć na temat zbliżającego się sezonu, kiedy przygotowania i jakie macie postawione cele?

Przygotowania do zbliżającego się sezonu rozpoczniemy planowo od 9 sierpnia, będą to głównie zajęcia biegowo - siłowe, w późniejszym terminie włączymy piłki. W tym roku chcemy wcześniej zacząć aby lepiej się przygotować do sezonu. Cele są takie aby znaleźć się jak najwyżej, wszystko jest uzależnione od tego, kto będzie mógł grać w naszym zespole. Mam nadzieje, że sytuacja niedługo się wyjaśni.


Powrót