Aktualności

Norbert Kolanowski zawodnik, członek zarządu UMKS Trójka Ostrołęka w poniższym tekście o poprzednim sezonie, obecnej sytuacji i planach na przyszłość.


,W marcu zespół seniorów wchodził w decydującą fazę rozgrywek 2ligi. Po serii meczów wyjazdowych, w których traciliśmy punkty w marcu i kwietniu była seria spotkań domowych. Wszystko wskazywało na kilka wygranych z rzędu i 5 miejsce na koniec sezonu.

Do zespołu miał dołączyć Kamil Ludwiczak oraz Adrian Piskowski, coraz lepiej poczyniali sobie na parkiecie Piotr Kardaś i Gracjan Pachuski, podopieczni Radka Żebrowskiego ogrywali się w młodzikach a w kategorii dzieci Diament Radka Blocha był rewelacją rozgrywek. Wszystko szło w dobrym kierunku i nagle bęc. Sytuacja była na tyle nie standardowa, że jako zarząd nie wiedzieliśmy jak zareagować. Związek wysyłał niespójne informacje, sezon został zakończony ale co z nowym też nie było wiadomo. Niepewność co do przyszłości spowodowała, że kilku z naszych seniorów podjęło decyzję, że od nowego sezonu zagrają w innych barwach.
Musieliśmy jako zarząd przeorganizować strategię działania - nasi sponsorzy z uwagi na pandęmię ograniczyli wsparcie, kłopoty dotknęły także nabór do klasy sportowej w SP nr 10. Wyznaczyliśmy cel - 2025 awans do 1 ligi zespołem opartym na wychowankach. Przez najbliższe 2 sezony będziemy mieli stosunkowo wąską kadrę składającą się z mieszanki bardzo doświadczonych graczy i kilku mniej ogranych zawodników. Następnie szeroko zaczniemy wprowadzać wychowanków Radka Żebrowskiego i Radka Blocha, którzy równolegle będą grać ligę juniorów młodszych i juniorów. W kategorii Masters będziemy stopniowo zwiększać swój udział w rozgrywkach ogólnopolskich.
Na ten sezon celem podstawowym jest zajęcie minimum 2 miejsca w grupie eliminacyjnej i granie o górną połowę tabeli. Zajęcia przygotowawcze trener Rafał Niećko już rozpoczął a kibice w Ostrołęce będą mieli okazję zobaczyć nasz zespół na XVII memoriale Zbigniewa Majewskiego już 5 września.
Cieszy fakt, iż mimo trudnej sytuacji w gospodarce sytuacja finansowa klubu jest stabilna. Sytuacja kadrowa może nie jest optymalna w seniorach, ale zarówno powrót bardzo doświadczonego Sławka Dmowskiego jak i postawa pozostałych zawodników przed sezonem powinna zaowocować w lidze".
#MOCNOTRÓJKA #OSTROŁĘKA #HANDBALL


Powrót