Aktualności

Powiatowa Liga Piłki Ręcznej "Ręka w rękę"


W dniu 11 grudnia br. w Ostrołęce rozegrano finałowy IV turniej Powiatowej Ligi Piłki Ręcznej "Ręka w rękę" o puchar Starosty Powiatu Ostrołęckiego". 

Rozgrywki zorganizował klub UMKS "TRÓJKA" Ostrołęka przy wsparciu finansowym Powiatu Ostrołęckiego oraz opiece merytorycznej Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Patronat medialny nad imprezą objął portal Moja Ostrołęka. W zawodach brały udział zespoły dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodsi ze szkół podstawowych: nr 10 w Ostrołęce, w Rzekuniu, w Kadzidle i Troszynie. Rozgrywki Ligi przeprowadzone zostały poprzez 4 turnieje, które rozegrano kolejno w: Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle, Szkole Podstawowej w Rzekuniu i finał w Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce.

Ponad setka dzieci biorących udział w zawodach walczyła o zwycięstwo z pełnym zaangażowaniem, nie brakowało łez rozpaczy po porażce i tańców radości po zwycięstwie a wszystko to odbywało się z poszanowaniem zasad fair play i sportowej koleżeńskości. Poprzez poszczególne turnieje mogliśmy obserwować rosnący poziom sportowy zawodów a w turnieju finałowym mecze były niezwykle wyrównane i stały na naprawdę dobrym poziomie. Warto podkreślić doskonałą postawę drugiego zespołu chłopców z SP nr 10 w Ostrołęce złożonego z chłopców z rocznika 2007, a więc młodszych o rok od kolegów z innych drużyn, którzy stworzyli niezwykle emocjonujące widowisko i zwyciężyli jedną bramką pokonując SP Rzekuń. Ostatecznie w kategorii dziewczynek zwyciężył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce a w kategorii chłopców drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle. Najlepszymi strzelcami okazali się: Edyta Kolanowska z SP nr 10 w Ostrołęce i Adrian Kaczyński z ZPO w Kadzidle a bramkarzami Olivia Staśkiewicz z ZPO Kadzidło i Adrian Wójcik z SP nr 10 w Ostrołęce (poniżej tabele z wynikami). Podczas uroczystego zakończenia zawodów nagrody w imieniu Starosty Powiatu Ostrołęckiego Pana Stanisława Kubła wręczyła Pani Elżbieta Półtorak.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Panu Staroście Stanisławowi Kubłowi za wsparcie w rozwijaniu sportowych pasji najmłodszych, opiekunom drużyn: Edycie Morawskiej z SP w Rzekuniu, Ewie Chrostek i Elżbiecie Tomczak z ZPO w Kadzidle, Ryszardowi Jarnutowskiemu, Wojciechowi Zarzyckiemu i Radosławowi Blochowi z SP nr 10 w Ostrołęce, Adamowi Długokęckiemu z SP w Troszynie za pasję, zaangażowanie i serce wkładane w wychowanie dzieci w duchu sportowej rywalizacji.


Powrót